Twój 1%

1% Twojego podatku dla OPP "Akcja e-life"

 

Każdego roku podatnicy mają możliwość przekazania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Dla podatnika przekazanie 1% nie wiąże się z żadnym dodatkowym obciążeniem. Raz w roku może przekazać wybranej fundacji lub stowarzyszeniu ten niewielki % swojego podatku, który dla innych tak wiele znaczy. Akcja e-life dedykowana jest wszystkim OPP, uprawnionym do otrzymania 1% podatku za 2011 rok, które spełniły wymogi formalne Ministerstwa Finansów i znajdują się na oficjalnej liście uprawnionych OPP.
Program e-pity 2011 aktywnie wspiera ideę 1%. Aplikacja e-pity jest  bezpłatna dla każdego podatnika, pod warunkiem przekazania przez niego 1%  dowolnej OPP. Użytkownicy programu e-pity, którzy w poprzednich latach przyłączyli się do Akcji e-life przekazali już razem ponad 21.000.000 złotych dla ponad 1.200 organizacji.

Grosz do grosza

Akcja e-life dedykowana jest wszystkim OPP Z jednej strony chcemy zachęcić podatników do świadomego przekazywania 1%, z drugiej zaś wiemy, że  wielu z nich od lat sympatyzuje i wspiera konkretne OPP. Dlatego  podjęliśmy decyzję o całkowicie bezpłatnym udostępnieniu wersji on-line naszego programu wszystkim uprawnionym OPP w Polsce. Cieszymy się, że dzięki Akcji e-life każda OPP będzie mogła zaproponować sympatykom i przyjaciołom na swojej stronie www aplikację e-pity w wersji on-line, umożliwiając bezpłatne rozliczenie PIT-a i zadeklarowanie 1% na rzecz swojej organizacji.
 
Jeżeli chcesz przekazać Twój 1% konkretnej fundacji czy stowarzyszeniu, szukaj na jej  stronie WWW przycisku "Przekaż Twój 1% naszej organizacji" lub linka, który pozwoli Ci za  darmo przekazać 1% on-line. Organizację, którą chcesz wesprzeć możesz też wygodnie wyszukać według różnych kryteriów w bazie OPP na portalu NGO.pl i stamtąd przejść do wersji on-line e-pity dedykowanej tylko wybranemu stowarzyszeniu lub fundacji.
Nieważne ile zarabiasz i jak wysoki jest Twój 1% podatku – każda kwota może pomóc wybranemu OPP w realizowaniau statutowych celów.  Organizacji Pożytku Publicznego jest w Polsce bardzo wiele (blisko 6 tys.) – tych znanych z billboardów i telewizji oraz tych małych, lokalnych, które działają w Twoim sąsiedztwie. Pomóż im pomagać. Nie tylko dlatego, że każdy z nas może potrzebować pomocy. Nie tylko dlatego, że to modne. I także nie tylko dlatego, że to proste i bezpieczne, że dokonanie wyboru to jedno kliknięcie. To ważne, ponieważ ten jeden raz w roku to Ty sam możesz zadecydować, komu oddasz część swojego podatku!